Om miniseminaret
Meld deg på i Eventbrite
Det er spennende og skremmende tider, og utfallsrommet for den økonomiske utviklingen fremstår større enn på mange ti-år.
President Trump har innledet det som kan bli en omfattende handelskrig, og i vår lille, åpne norske økonomi er vi både eksponert for ustabile internasjonale rammebetingelser så vel som skiftende signaler i den økonomiske politikken.
På dette miniseminaret vil førsteamanuensis og tidligere Norges Bank direktør Birger Vikøren sammen med rektor og professor Øystein Thøgersen gi sine perspektiver og innlede til diskusjon.
Birger har i mange år hatt ansvaret for henholdsvis pengepolitikken og finansiell stabilitet i sin rolle i Norges Bank, og han har også vært adm. dir. i SSB.
Øystein har ved siden av sine oppgaver på NHH sittet i Norges Banks Hovedstyre og har også vært et mangeårig medlem i Finanspolitikkutvalget oppnevnt av Finansdepartementet.