– Stående applaus for Departementsakademiet
Øyvind Holt er en del av det første kullet med masterstudenter på Departementsakademiet. Han mener videreutdanningen gir en unik mulighet til faglig utvikling og nettverksbygging.
Øyvind Holt er en del av det første kullet med masterstudenter på Departementsakademiet. Han mener videreutdanningen gir en unik mulighet til faglig utvikling og nettverksbygging.
Nå kan byråkrater ta en erfaringsbasert master i offentlig forvaltning som videreutdanning. Målet er å styrke fagkunnskapen og samarbeidet på tvers av sektorene.
– Innovasjonsledelse ga oss ny kunnskap og inspirasjon til hvordan vi kan tenke nytt i vår region, sier Nishani Krishnarajah i NExTdigital.
Sjømatnæringen står overfor store muligheter og krevende utfordringer i årene som kommer. Bærekraftig vekst, teknologisk innovasjon og økt globalisering krever ledere med oppdatert kunnskap og ferdigheter.
Irene Kinunda Afriyie har et godt råd til alle med minoritetsbakgrunn som ønsker å engasjere seg i styrearbeid: Skaff deg nok og relevant kunnskap for å kunne bidra.
Linn Theres R. Nekkøy ønsker vekst i sjømatnæringen, men veksten må være bærekraftig.
Konsulentselskapet Uniconsult har i flere år samarbeidet med NHH Executive om Bedriftsinterne program for å styrke de ansattes kunnskap for å øke konkurransekraften.
Økt konkurranse, strammere marginer og knappere ressurser. Samtidig blir forventningene til deg som leder stadig høyere. Hvordan skal du klare å levere når omgivelsene endres raskt?
Bærekraft, digitalisering og geopolitisk uro. Næringslivet står overfor sammensatte utfordringer som krever ny kompetanse og nye tankesett.
I en tid preget av raske endringer og økende krav til omstilling, blir bedriftsinterne kompetanseprogram stadig viktigere for virksomheter som ønsker å styrke konkurranseevnen.
Kan vi lære noe av mediebransjen når det kommer til omstilling og innovasjon? Årets kull på Brytningstid fikk svar hos Media City Bergen.
I en bransje preget av tungrodde, manuelle prosesser, skiller dCompanys heldigitale løsninger seg ut i markedet. Daglig leder Camilla Aarøe Hellebust tror videreutdanningen hos NHH Executive vil gjøre det lettere å ta selskapet til videre vekst.
Et stadig sterkere søkelys på omstilling, digitalisering, kunde- og brukerorientering, effektivisering, kvalitet og bærekraft både i private og offentlige virksomheter gjør prosesstenkning til et verktøy du bør beherske.
Det er fullt mulig å tjene penger på å redde verden. Men da bør man ha ny kunnskap om bærekraftige forretningsmodeller.
Austrheim kommune har teke eit strategisk val om å løfta seg kompetansemessig for å kunna yta gode tenester til innbyggjarane.
Å føle seg trygg er nøkkelen til læring, innovasjon og effektivt teamarbeid. Så hvordan kan du oppnå psykologisk trygghet?
Stine Fiksdal har bred bakgrunn som leder fra finans og innovasjon. Som administrerende direktør i VIS – Vestlandets Innovasjonssenter AS, er hun litt bekymret på Vestlandets vegne.
Når man skal gi god service til nesten 100 000 medlemmer, trenger man gode digitale løsninger. Men hvordan bruker man digital teknologi klokt for å skape en fremtidsrettet organisasjon?
Er du klar for å ta din karriere til neste nivå? Videreutdanning kan være nøkkelen til å åpne nye dører og gi deg verdifull kompetanse for fremtiden.
Da Malin Aksnes fikk sin første lederrolle i DNB, valgte hun å satse på videreutdanning innen ledelse og innovasjon hos NHH Executive.
Gøril Bergh har valgt å satse på videreutdanning innen innovasjonsledelse ved NHH Executive for å kunne utvikle en samarbeidsarena for helsenæringer.
NRK har valgt kompetanseheving gjennom skreddersydde bedriftsinterne program fra NHH Executive. Hensikten er å styrke økonomifunksjonen og sikre at NRK har kunnskapen og endringsevnen som trengs for å møte fremtidens utfordringer.
Gjennom videreutdanningen i Innovasjonsledelse hos NHH Executive har Ole Mjelde fått større innsikt i hva som skal til for å lykkes med innovasjon i praksis.
Videreutdanning i strategisk ledelse hos NHH Executive har vært gull verdt for kringkastingssjef Vibeke Fürst Haugen. Strategisk tenkning er nøkkelen når medielandskapet og seervaner endres.
Å holde seg faglig oppdatert er helt nødvendig for å lede et team eller et selskap i møte dagens og morgendagens utfordringer, mener John Øfstegaard i seismikkselskapet Shearwater Geoservices.
Gjennom Design Thinking og Innovasjonsledelse har Jonas Sawe Tufte fått ny og verdifull kunnskap som kan brukes i egen jobb. Nå planlegger han å fullføre en Executive master i ledelse.
Videreutdanning hos NHH Executive gir deg valgfrihet og kunnskap du kan ta i bruk i egen jobb umiddelbart. For Skatteetatens Heidi Neumann ble Prosessledelse relevant fra dag én.
En verden i endring gjør styrets rolle enda viktigere for å sikre at selskapene evner å omstille seg og gripe strategiske muligheter.
Kredinors Klaus-Anders Nysteen og Vinmonopolets Stine Trygg-Hauger valgte NHH Executive for videreutdanning. På alumnikonferansen i Oslo møtte de sin tidligere foreleser. Det ble et hjertelig gjensyn.
Historiens første alumnikonferanse for NHH Executive ble en suksess. På programmet stod fersk forskning og innlegg fra tidligere EMBA-studenter.
Bente Bjordal Tesaker er utdannet farmasøyt og regionsjef for Vitusapotek i Rogaland. Hun er tett på endringene i apotekbransjen og har valgt spesialisering i strategisk ledelse som videreutdanning.
Kunstig intelligens er på full fart inn i helsesektoren. Men hvordan skal helsevesenet unytte mulighetene ved KI på en god måte?
Arild Fagerland jobber med digitaliseringsprosesser i Econa, et fagfelt som endrer seg i et forrykende tempo. Endringstakten krever oppdatert kunnskap.
Cecilia Dinardi er barnevernsbarnet som ble advokaten som kjemper for barns rettigheter. Nå utfordrer hun seg på nytt hos NHH Executive.
Det handler mye om innovasjon og lønnsom bærekraft for tiden for Anna Silje Oanæs Andersen i Capgemini Invent. I sommer er hun også kaptein på egen skute.
De fleste tenker på bil, hus og egen helse når de kjøper forsikringer. Men hva kommer vi til å forsikre i fremtiden?
Uniconsult i Oslo har et spesielt konkurransefortrinn som tiltrekker de klokeste hodene i bransjen.
På Styreprogrammet bidrar de beste lærekreftene på NHH og næringslivsledere som har stått midt i oppkjøp og tøffe omstillinger. Børre Opsahl kan ikke få rost opplegget nok.
Fra en hektisk tilværelse i et internasjonalt finanskonsern, har Theodora Tangen Fretheim funnet en ny og roligere livsrytme med kornproduksjon og styreverv. Ny innsikt hentet hun hos Styreprogrammet hos NHH Executive.
Det svinger voldsomt i kraftmarkedet. Høye strømpriser avløses av korte perioder med negativ strømpris. Hvordan er det å jobbe med grønn energi i et marked preget av så mye usikkerhet?
Sjømatnæringen har utfordringer som må løses skal den kunne vokse. Lerøy Seafood Group satser hardt på innovasjon.
Bryggeribransjen går gjennom store endringer. Nye markeder skal utforskes og regulatoriske krav rundt bærekraft gjør at innovasjon står høyt på dagsordenen i Hansa Borg.
Er det mogleg å erobre verda frå ei lita bygd på Vestlandet og bli ei av dei mest lønnsame bedriftene i landet?
Er du forretningsutvikler i en bank, må du hele tiden forsøke å utvikle fremtidens banktjenester. Hvis ikke, risikerer du å tape kunder og markedsandeler.
Design thinking for innovasjon og omstilling er nøkkelen til å være relevant i en tid da alt endrer seg raskt.
Hvordan vet en startup at den er på rett vei? En metode for å finne ut hvilke produkter og tjenester folk vil ha, er design thinking.
Sirkulære forretningsmodeller er på full fart inn i forsikringsbransjen. Tryg Forsikring jobber med gjenbruk som en del forsikringsoppgjørene.
AFA-studiet er gullstandard for spesialiseringsstudier innen finans, og gir deg autorisasjon som finansanalytiker. Men hvordan foregår undervisningen, og hva kan du forvente å ta med deg videre i arbeidslivet, utover en offisiell tittel?
– Studiet har vært høyst relevant for meg i min jobb, sier porteføljeforvalter og AFA-student Janne Kvernland.
Med stadig flere eldre pasienter og strammere økonomi, må ledere i helsesektoren utfordre gamle tanke- og handlingsmønstre. En av disse lederne er strategidirektør Rebekka Ljosland.
Investeringsdirektør i DNB Liv, Anette Hjertø fikk ny jobb etter å ha tatt AFA-studiet og fordypningsstudium i porteføljeforvaltning ved NHH mens hun var i full jobb.
Morten M. Wikstrøm er halvveis i Ledelsesprogrammet hos NHH Executive. Han er overrasket over nytteverdien.
Med virksomheter i 40 land står bærekraft høyt på dagsorden for Hydro. Målet er å bli utslippsfri.
Å jobbe med bærekraft i en bransje som representerer 40 prosent av verdens klimautslipp, er utfordrende. Store utfordringer krever ny og oppdatert kunnskap.
Marvel Skreien Stigen valgte et fleksibelt løp da hun tok videreutdanning hos NHH. Foreløpig siste stopp er en Executive master i ledelse.
Farmasøyten Quỳnh Le skal trygge forsyningen av legemidler til Norge. Å jobbe med beredskap krever gode kunnskaper om strategisk ledelse.
– Norsk sjømat er helt klart i vinden, sier Trine Horne, Norges sjømatråds sjømatutsending til Frankrike.
Atle Knudsen er styreleder i en rekke selskaper i kraftbransjen. Han valgte Styreprogrammet på NHH Executive for å ruste seg faglig i en tid med omstilling og raske endringer.
Torleif Stokke har jobbet innen maritime næringer siden midten av 1980-tallet. Da han fikk muligheten til å gjøre en forskjell i det grønne skiftet, sa han ja på flekken.
Etter å ha jobbet ute i verden store deler av sitt yrkesaktive liv, er det Jan Olav Baarøy tur til å få andre til å jobbe i utlandet.
Åsne Ådland-Dale er industridesigneren som endte opp som bærekraftsansvarlig i Sparebanken Vest.
Videreutdanning er i vinden som aldri før. NHH Executive merker økt etterspørsel etter pandemien.
For Eviny og konserndirektør Kristin Aadland handler det om å tenke stort nok. Spesielt når Vestlandet og næringslivet er i kontinuerlig omstilling.
Lang erfaring innen design var ikke nok for Joakim Arroub. Han ville dykke enda dypere ned i arbeidsmetoden og tankesettet han brukte i jobben.
Henrik Pedersen har tatt pappaperm, sagt opp jobben og er klar for det ukjente.
Hege Marie Kallestad står midt i endringsprosessene i TV-bransjen. Kampen om seerne blir tøffere og tøffere, og mediebransjen endres raskt.
Førsteamanuensis Eirik Sjåholm Knudsen spår ikke bedriftsdød og elendighet, men er redd mange i næringslivet tar for lett på kunnskapsoppdatering. – Mange kommer til å bli grundig utdatert.
Profesjonelt styrearbeid er langt fra kjedelig. Bare spør NHH-professor Inger G. Stensaker, som kan konstatere fulle samlinger og venteliste på det populære Styreprogrammet.
For Førsteamanuensis Therese E. Sverdrup er det nesten utenkelig å slutte å bidra faglig hos NHH Executive. Hun får rett og slett for mye tilbake.
Førsteamanuensis Aksel Mjøs ser frem til sommerferie på Osterøy og nye faglige godbiter fra NHH Executive i høst.
Fungerende direktør hos NHH Executive, Tore Hillestad, ser frem til høsten. Da lanseres en ny og fleksibel master i ledelse. Men først skal norgesferien gjennomføres.
Professor Helge Thorbjørnsen er programleder for NHH Executive online. Under pandemien har vi tatt sjumilssteg digitalt. Men hva har skjedd med kreativiteten vår?
Programdirektør og forsker Monica Rydland trives best i felt. Der treffer hun ledere i privat og offentlig sektor som står midt i endrings- og omstillingsprosesser.
Førsteamanuensis Iver Bragelien har lært mye om digital undervisning siden pandemiutbruddet. Mange av de digitale verktøyene blir med ham videre i høst.